اتاق خواب فوتبال خوزستان قرارداد استقلال

اتاق خواب: فوتبال خوزستان قرارداد استقلال بازیکنان اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار پزشکی ۵۰ درصد سرطان‌ها قابل پیشگیری هستند

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه میزان شیوع سرطان در کشور عزیزمان ایران زیاد از میانگین جهانی نیست، گفت: بر اساس آمارها میزان شیوع سرطان در

۵۰ درصد سرطان‌ها قابل پیشگیری هستند

۵۰ درصد سرطان ها قابل پیشگیری هستند

عبارات مهم : ایران

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه میزان شیوع سرطان در کشور عزیزمان ایران زیاد از میانگین جهانی نیست، گفت: بر اساس آمارها میزان شیوع سرطان در کشور عزیزمان ایران ۱۴۳ مورد در هر صدهزار نفر است که این آمار در مقایسه با آمار کل دنیا که ۱۸۲ در هر ۱۰۰ هزار نفر است بیانگر این است که سرطان در کشور عزیزمان ایران زیاد از میانگین جهانی نیست و سونامی سرطان واژه اشتباهی است که بر زبان ها افتاده است.

به گزارش ایسنا، دکتر رضا ملک زاده در همایش پیشگیری از سرطان روده بزرگ که امروز در تالار ایوان شمس برگزار شد با تاکید بر اینکه ۵۰ درصد سرطان ها قابل پیشگیری هستند، گفت: اگر بتوانیم به مردم آگاهی دهیم که قادر به پیشگیری از سرطان ها هستند و نسبت به درمان آگاهشان کنیم، گام بزرگی در حوزه سلامت برداشته ایم. در واقع بخش اعظم فوت بر اثر سرطان در کمتر از ۷۰ سال رخ می دهد که به آن فوت زودرس می گویند و این عنوان به عنوان یک معضل، نیازمند پیشگیری و پیگیری است و باید تلاش کنیم مردم به علت سرطان دچار فوت زودرس نشوند.

۵۰ درصد سرطان‌ها قابل پیشگیری هستند

وی در ادامه افزود: ثبت سرطان مبتنی بر جمعیت کشور عزیزمان ایران در سال ۹۳ نشان داد که در عرض یک سال حدود ۱۱۳ هزار سرطان در کشور داشتیم، در گذشته که روش های ثبت سرطان کامل نبود تنها ۳۰ درصد سرطان ها را محاسبه می کردیم و مابقی را به حساب نمی آوردیم که این آمار به پیشگیری از سرطان نیز کمک می کند و طبق این آمارها می توانیم بگوییم ۱۴۳ مورد در هر صدهزار نفر در کشور عزیزمان ایران سرطان را شاهد هستیم و در مقایسه با آمار کل دنیا که ۱۸۲ در هر ۱۰۰ هزار نفر است می بینیم سرطان در کشور عزیزمان ایران زیاد از میانگین جهانی نیست و سونامی سرطان واژه اشتباهی است که بر زبان ها افتاده است.

رئیس پژوهشکده گوارش و کبد کشور عزیزمان ایران تاکید کرد: سرطان های دستگاه گوارش با آمار ۲۸ درصد و بعد از آن سرطان سینه با ۱۲ درصد از سرطان های مرسوم در زنان هست، سرطان روده بزرگ در مردان سومین و در زنان دومین سرطان مرسوم است.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه میزان شیوع سرطان در کشور عزیزمان ایران زیاد از میانگین جهانی نیست، گفت: بر اساس آمارها میزان شیوع سرطان در

وی همچنین با اشاره به آمار ۳۴ درصد در هر ۱۰۰ هزار نفر؛ سرطان سینه را در زنان از سرطان های مرسوم دانست و گفت: با توجه به آمارها باید عنوان پیشگیری و غربالگری را جهت گروه های متفاوت جامعه مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

ملک زاده اظهار کرد: سرطان روده بزرگ در زنان با ۱۲ مورد در هر ۱۰۰۰ نفر سرطان شایعی است و این سرطان بعد از سرطان ریه و سینه سومین رتبه را به خود تخصیص داده شده است داده است و ۷ هزار مورد سرطان تازه روده بزرگ داریم که بر اساس ارجاع دیر هنگام منجر به فوت می َشوند.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با بیان اینکه هر سال بالغ بر ۷ هزار بیمار تازه داریم، گفت: با توجه به اینکه هر سال بالغ بر ۷ هزار بیمار تازه داریم باید عوامل خطر را به جامعه معرفی کنیم و از آنجایی که ۹۰ درصد افراد مبتلا به سرطان روده بزرگ بالای ۵۰ سال هستند باید عنوان غربالگری را تلنگری جهت این گروه سنی بدانیم.

۵۰ درصد سرطان‌ها قابل پیشگیری هستند

به گفته وی، افراد با سابقه خانوادگی سرطان روده بزرگ ۲ تا ۳ برابر زیاد از سایرین در معرض بیماری هستند و اگر به سرعت به کلینیک های پزشکی مراجعه کنند و غربالگری انجام دهند در مراحل اولیه تشخیص داده خواهند شد و ۹۰ درصد قابل معالجه خواهند بود.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت اظهار کرد: سن مبتلا شدن به سرطان روده بزرگ در کشور و به خاص در افراد با سابقه فامیلی کم کردن پیدا کرده است و باید افراد با مشاهده تغییراتی در عادت اجابت مزاج، چربی سوزی ناشناخته، کم خونی، درد مستمر در شکم و لگن و خونریزی از مقعد به دکتر مراجعه کنند.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه میزان شیوع سرطان در کشور عزیزمان ایران زیاد از میانگین جهانی نیست، گفت: بر اساس آمارها میزان شیوع سرطان در

۳۰ درصد ایرانیان درگیر چاقی و انواع سرطان ها هستند

دکتر ملک زاده تغذیه ناسالم، مصرف زیاد گوشت قرمز و مصرف کم سبزیجات را از عوامل خطر مبتلا شدن به سرطان روده بزرگ دانست و افزود: ۳۰ درصد زن ها و ۱۸ درصد مردان ایرانی توده بدنی بیش از ۳۰ دارند این گروه ها در معرض چاقی و انواع سرطان ها هستند، نیمی از ایرانیان مصرف سبزی و میوه جات پایین دارند.

وی در ادامه نوشیدن الکل و استعمال مواد مخدر را از عوامل مبتلا به سرطان دانست و گفت: ۱۰ درصد ایرانیان بالای ۴۰ سال مصرف تریاک دارند و ۱۵ درصد ایرانیان درگیر دخانیات هستند.

۵۰ درصد سرطان‌ها قابل پیشگیری هستند

ملک زاده گفت: با توجه به اینکه ۹۰ درصد ایرانیانی که تحرک بدنی کافی ندارند، مستعد بیماری های گوناگون و همچنین سرطان هستند، کم تحرکی فیزیکی و چاقی، سن، نژاد و قومیت، سابقه فامیلی پلیپ روده، سابقه فردی، بیماری های التهابی روده، سابقه خانوادگی سرطانی کولن یا پلیپ های پیشرفته، سابقه پیوند اعضا از عوامل خطر سرطان آشنا می شوند.

وی با بیان اینکه افراد با کبد چرب ۴ برابر سایرین سرطان می گیرند، اظهار کرد: افراد با کبد چرب ۴ برابر سایر افراد احتمال مبتلا شدن به سرطان کولون را دارند که باید این گروه ها با سبک زندگی سلامت و بهره مندی از مواردی که گفته شد عوامل خطر را کم کردن دهند و اگر کسی چند مورد از عوامل خطر مبتلا شدن به سرطان روده بزرگ را داشت قبل از سنین ۵۰ سالگی باید به مراکز درمانی به صورت دوره ای مراجعه کند و با آزمایش خون مخفی و کولونوسکوپی که دکتر معالج پیشنهاد می کند نسبت به مداخله سریع هنگام به درمان اقدام کند.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت تصریح کرد: افرادی که از بهداشت دهان و دندان بهره مند هستند، کمتر در معرض انواع سرطان ها به خاص سرطان دستگاه گوارش هستند و از سلامت بیشتری در ارگان های قلب و عروق بهره مند خواهند شد.

وی اظهار کرد: نشانه غربالگری تشخیص زودرس سرطان کولون است و سن شروع غربالگری کلیه افراد ۵۰ سال و بالاتر است ولی افراد با سابقه فامیلی سرطان، ۱۰ سال سریعتر باید به غربالگری مراجعه کنند و نسبت به درمان روند صحیح را طی کنند.

ملک زاده در ادامه اظهار کرد: افراد با نشانگان ژنتیکی سرطان کولون باید روش های غربالگری را جدی بگیرند و با روش های تشخیصی بنا بر صلاحدیدی دکتر نسبت به درمان اقدام کنند.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در آخر گفت: با توجه به اینکه سرطان ها در کشور قبال پیشگیری و درمان هستند باید هرچه سریعتر افراد در روند درمان قرار بگیرند که در این عرصه وزارت بهداشت گام های خوبی را برداشته است و امیدواریم با آگاه سازی جامعه شاهد ارتقای سلامت هموطنانمان باشیم.

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | بهداشت | پیشگیری | ایرانیان | علت سرطان | سرطان ریه | سرطان سینه | انواع سرطان ها | سرطان روده بزرگ | فوت بر اثر سرطان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs