اتاق خواب فوتبال خوزستان قرارداد استقلال

اتاق خواب: فوتبال خوزستان قرارداد استقلال بازیکنان اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار پزشکی اصلاح حافظه با ایمپلنت مغزی

محققان موفق به ساخت ایمپلنت مغزی شده است اند که امکان دسترسی به محتوای حافظه بیمار، تقویت آن و به یادآوری مجدد خاطرات را فراهم می‌کند. 

اصلاح حافظه با ایمپلنت مغزی

اصلاح حافظه با ایمپلنت مغزی

عبارات مهم : حافظه

محققان موفق به ساخت ایمپلنت مغزی شده است اند که امکان دسترسی به محتوای حافظه بیمار، تقویت آن و به یادآوری مجدد خاطرات را فراهم می کند.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی آمریکا، محققان بعد از انجام آزمایشات اولیه روی حیوانات، ایمپلنت های مغزی را جهت اصلاح حافظه چند بیمار داوطلب مورد استفاده قرار دادند.قبلا به عنوان بخشی از فرآیند درمان بیماری صرع داوطلبان از ایمپلنت های مغزی استفاده شده است بود و استفاده از ایمپلنت های تازه موجب اصلاح چشمگیر حافظه کوتاه مدت و بلندمدت این افراد شد.

در واقع حتی زمانی که حافظه شخص از بین رفته هست، امکان شناسایی الگوهای عصبی صحیح که منجر به یادآوری خاطرات می شود و تفکیک آن ها از الگوهای اشتباه وجود دارد. ایمپلنت های تازه قادرند چنین الگوهایی را تشخیص و به مغز بیمار ارسال کنند تا او را در یادآوری خاطرات یاری کنند.

اصلاح حافظه با ایمپلنت مغزی

استفاده از این ایمپلنت ها موجب اصلاح 37 درصدی عملکرد داوطلبان در آزمون های حافظه کوتاه مدت و اصلاح 35 درصدی عملکرد آن ها در آزمون های حافظه بلند مدت شد.

این تحقیقات راهگشای تولید ایمپلنت های مغزی جهت تقویت حافظه هست. به اعتقاد محققان این فناوری تازه می تواند در درمان بیماری هایی مانند آلزایمر، سکته مغزی و آسیب های وارد شده است به مغز موثر بوده و امکان ترمیم قدرت حافظه این بیماران را با استفاده از الگوهای فعالیت مغزی آن ها فراهم کند.

محققان موفق به ساخت ایمپلنت مغزی شده است اند که امکان دسترسی به محتوای حافظه بیمار، تقویت آن و به یادآوری مجدد خاطرات را فراهم می‌کند. 

همچنین محققان امیدوارند با استفاده از این فناری بتوانند امکان یادآوری خاطرات قدیمی را جهت افراد مبتلا به آلزایمر و سایر بیماری های از این دست فراهم کنند.

گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Neural Engeneering انتشار یافته است.

واژه های کلیدی: حافظه | محققان | بیماری | خاطرات | یادآوری | استفاده | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs