اتاق خواب فوتبال خوزستان قرارداد استقلال

اتاق خواب: فوتبال خوزستان قرارداد استقلال بازیکنان اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری «شبی با عبدی» دقیقا چیست؟

محمد احسانی مدیر شبکه «نسیم» که این روزها از موفق‌ترین شبکه‌های تلویزیونی است راجع به وقت پخش مجموعه «شبی با عبدی» گفت که این برنامه از پنجشنبه هفتم تیر ماه از

«شبی با عبدی» دقیقا چیست؟

«شبی با عبدی» دقیقا چیست؟

عبارات مهم : سینما

محمد احسانی مدیر شبکه «نسیم» که این روزها از موفق ترین شبکه های تلویزیونی است راجع به وقت پخش مجموعه «شبی با عبدی» گفت که این برنامه از پنجشنبه هفتم تیر ماه از این شبکه به روی آنتن خواهد رفت. در این برنامه اکبر عبدی با مهمانان این مجموعه به گفت وگو خواهد پرداخت. از شکل و شمایل این برنامه برمی آید که چیزی شبیه به مجموعه پر مخاطب «دورهمی» با اجرای مهران مدیری خواهد بود.

احسانی با اعلام شروع برنامه «شبی با عبدی» به بانی فیلم گفت: «هنوز ساعت پخش این برنامه مشخص نشده، ولی قرار است روزهای پنج شنبه و جمعه روی آنتن برود». او در پاسخ به این پرسش که طبق گفته محمدحسین لطیفی این برنامه در چند قسمت طراحی شده است و وقت دقیق پخش از هفتم تیر خواهد بود، عنوان کرد: «اگر آقای لطیفی گفته که برنامه از هفتم تیر روی آنتن می رود، حتما تدوین نهایی را انجام داده و کار را آماده پخش کرده که این عنوان را رسانه ای کرده هست. تعداد قسمت های برنامه هم هنوز مشخص نشده هست.

البته همانطور که گفتم قرار است که آخر هفته و هفته ای دو روز پنج شنبه و جمعه پخش شود. ولی در این فکر هستیم که به گونه ای برنامه ریزی کنیم که با «خندوانه» تداخل پیدا نکند. البته هنوز کنداکتور چیده نشده است». پیش از این قرار بود که برنامه «شبی با عبدی» در روز مبعث روی آنتن شبکه نسیم برود که منتفی شد. این در حالی است که ضبط این برنامه در جریان هست، ولی هنوز از طرف شبکه وقت مشخصی جهت پخش آن اعلام نشده است.

«شبی با عبدی» دقیقا چیست؟
شبکه «نسیم» در توضیح این برنامه در سایت خود نوشته است: «برنامه «شبی با عبدی» با محوریت خود اکبر عبدی به تولید و پخش می رسد. این مجموعه یک بخش نمایشی دارد و با محوریت خود اکبر عبدی و آثار وی و کاراکترهایی که بازی کرده است تولید می شود. بخشی از برنامه که محمدحسین لطیفی کارگردانی آن را بر عهده دارد نیز به صورت گفت وگو محور است و مهمانانی که در سریال یا مجموعه ای با اکبر عبدی همبازی بوده اند به برنامه دعوت می شوند و او راجع به آن آثار حرف می زند و به نوعی خاطره بازی هست. وجه تمایز مهم برنامه «شبی با عبدی» این است که او چندین کاراکتر دارد. او هم خودش بازی می کند هم با پارتنرش بازی دارد و هم با مردمی که در استودیو حضور دارند همبازی می شود.»

به نظر می رسد که شیوه تولید این برنامه با برنامه های دیگر متفاوت باشد از و فضای سرگرم کننده ای هم آکنده باشد ولی باید دید که آیا از برنامه کشور دیگری کپی شده است است یا نه؟ چون بعد از گذشت چند قسمت از برنامه «دورهمی» مشخص شد که از روی یک برنامه تلویزیونی هندی کپی پر و پیمانی انجام داده اند.

به هر حال اکبر عبدی شخصیت محبوبی در بین مردم است و با ظاهر ها و نقش های گوناگونی که بازی کرده است توانسته خنده را بر روی لب های مخاطب ها بیاورد.

از «جنجال بزرگ» تا «رسوایی»
اکبر عبدی ۵۸ ساله کارنامه درخشانی دارد. او از دهه ۱۳۶۰ به عرصه سینما وارد شد و نخستین فیلمش هم «جنجال بزرگ» (۱۳۶۳) به کارگردانی سیاوش شاکری هست. حسن هدایت و جمال امید از نویسنده های قدیمی سینمای کشور عزیزمان ایران این فیلمنامه را نوشته بودند. رضا کرم رضایی و سعدی افشار هم در این فیلم نقش داشتند که یادشان همچنان زنده هست. البته نخستین تجربه حرفه ای اکبر عبدی در تلویزیون ها مربوط به تله تئاتر «مثل آباد» به نویسندگی و کارگردانی رضا ژیان می شود که حمید جبلی و اسماعیل داورفر و مرتضی ضرابی هم در آن حضور داشتند.

اما درخشش بزرگ اکبر عبدی با فیلم بسیار مهم «اجاره نشین ها» (۱۳۶۵) در نقش «آقای قندی» رقم خورد. یک کمدی راحت و در عین حال مملو از مفاهیم پیچیده در پیچ و تاب قصه که یکی از درخشان ترین آثار داریوش مهرجویی هست. البته فیلم «مردی که موش شد» (۱۳۶۴) به کارگردانی احمد بخشی به میزان فراوانی از تلویزیون بازپخش شده است و اکبر عبدی هم در آن نقشی دارد که بازی محمد علی کشاورز در آن بی نظیر و دیدنی است.

می توانید فهرستی از فیلم های خوب را در کارنامه عبدی از «مادر» (۱۳۶۸) به کارگردانی علی حاتمی تا «ای ایران» (۱۳۶۸) به کارگردانی ناصر تقوایی و «ناصرالدین شاه آکتور سینما» (۱۳۷۰) به کارگردانی محسن مخمباف را ردیف کنید. عبدی در دهه ۱۳۸۰ و عوض کردن سیاست های دولتی با فیلم «اخراجی ها» (۱۳۸۵) به کارگردانی مسعود ده نمکی درخشید که بعدها در فیلم دیگری از همین کارگردان به نام «رسوایی» (۱۳۹۱) ‍در نقش یک روحانی ظاهر شد. عبدی با این نقش نشان داد که هیچ ظاهر و شخصیتی نیست که او نتواند در سینما ایفا کند.

او یک هنرپیشه واقعی هست. سابقه درخشان عبدی در طول ۳۴ سال فعالیت حرفه ای در سینما می تواند برگ برنده او در برنامه ای باشد که بر اساس خاطره بازی پیش می رود. البته نباید از نظر دور داشت که اکبر عبدی در دهه ۱۳۹۰ در سینما موفقیت های بزرگی نداشته و فیلم هایی که او در آنها ظاهر شده است است با اوج و حضیض فراوان همراه بوده است.

«شبی با عبدی» دقیقا چیست؟

واژه های کلیدی: سینما | برنامه | مجموعه | برنامه | سینمای | کارگردانی | برنامه ریزی | محمدحسین لطیفی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs