اتاق خواب فوتبال خوزستان قرارداد استقلال

اتاق خواب: فوتبال خوزستان قرارداد استقلال بازیکنان اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اجتماعی شیوه مصرف عوض کردن نکند، تابستان با کم‌آبی روبرو می‌شویم

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با تاکید بر اینکه سازگاری مردم با کم آبی تنها مختص یک دستگاه نیست، گفت: اگر مردم بخواهند با همان شیوه مصرف آب در سنوات گذ

شیوه مصرف عوض کردن نکند، تابستان با کم‌آبی روبرو می‌شویم

شیوه مصرف عوض کردن نکند، تابستان با کم آبی روبرو می شویم

عبارات مهم : آموزش

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با تاکید بر اینکه سازگاری مردم با کم آبی تنها مختص یک دستگاه نیست، گفت: اگر مردم بخواهند با همان شیوه مصرف آب در سنوات گذشته ادامه دهند به طور قطع با مسئله کم آبی در فصل تابستان روبرو می شوند.

به گزارش ایسنا، هاشم امینی در نشستی با مدیران نواحی آموزش و پرورش استان بر ساختن فرهنگ مصرف بهینه آب تاکید کرد و افزود: در سال آبی جاری که 47 درصد کم کردن بارش داشتیم، باید تک تک افراد جامعه آب را بهینه مصرف کنند تا در شرایط خشکسالی مسئولیت اجتماعی خود را در مقابله با تبعات ناشی از خشکسالی به خوبی انجام داده باشیم و در این زمینه آموزش و پرورش عالی ترین نهاد جهت مهیا نمودن فرهنگ صحیح مصرف در جامعه هستند.

وی اظهار کرد: آموزگاران قشری بسیار اثرگذار در جامعه هستند که می توانند مردم را به این باور برسانند که آب با عوض کردن اقلیم در کشور کم شده است بنابراین باید مصرف را متناسب با منابع تطبیق دهیم.

شیوه مصرف عوض کردن نکند، تابستان با کم‌آبی روبرو می‌شویم

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اصفهان با بیان اینکه سازگار کردن مردم با کم آبی تنها مختص یک دستگاه نیست، تاکید کرد: این امر رویدادی بین بخشی است و بسیاری از دستگاه ها و نهادها باید مردم را ترغیب به سازگاری با کم آبی کنند و در این میان آموزش و پرورش نقش مؤثری در این زمینه دارد.

وی بر خرد جمعی تأکید کرد و گفت: انتظار می رود تمام مسئولان امر با خرد جمعی راهکارهای گذر از بحران کم آبی را در استان عنوان کنند تا در دسترسی مردم به خدمات شرکت آبفا وقفه ای به وجود نیاید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با تاکید بر اینکه سازگاری مردم با کم آبی تنها مختص یک دستگاه نیست، گفت: اگر مردم بخواهند با همان شیوه مصرف آب در سنوات گذ

امینی مدیریت مصرف آب از سوی تمام مردم را بسیار مهم خواند و افزود: متأسفانه با اینکه در چند سال اخیر اقلیم آب و هوایی کشور عوض کردن کرده و اقلیم بعضی از نقاط کشور از نیمه خشک به خشک تبدیل شده است هست، ولی هنوز بعضی از مردم آب را درست مصرف نمی کنند و بد مصرفی هنوز در میان بعضی از مردم رواج دارد، در حالیکه باید مردم به این باور برسند که پایداری رفاه و آرامش آنها در گرو اعمال مدیریت مصرف آب است.

وی گفت: معلمان و دانش آموزان می توانند به عنوان مروجان مهم مصرف بهینه آب به کمک شرکت آب و فاضلاب بیایند و معلمان باید علاوه بر شغل معلمی سقایی را هم بپذیرند و در این زمینه فرهنگسازی کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بیان اینکه مردم اگر می خواهند در نیم فصل نخست امسال با چالش جدی در دسترسی پایدار به آب شرب مواجه نشوند، باید مصرف ارزش را مدیریت کنند، اظهار کرد: هم اکنون بیش از چهار میلیون و ۷۰ هزار نفر در ۵۶ شهر و ۳۰۰ دِه تحت پوشش طرح آبرسانی اصفهان بزرگ قرار دارند، بنابراین اگر این تعداد مصرف روزانه خود را مدیریت کنند به گونه ای که آب کمتری نسبت به گذشته مصرف کنند، مسلما با مسئله کم آبی در فصل تابستان مواجه نمی شوند، ولی اگر بخواهند همان شیوه مصرف را که در سنوات گذشته داشتند دنبال کنند به طور قطع با مسئله کم آبی در فصل تابستان روبرو می شوند.

شیوه مصرف عوض کردن نکند، تابستان با کم‌آبی روبرو می‌شویم

وی تاکید کرد: توصیه می شود مردم به راهکارهای مصرف بهینه آب که از سوی شرکت آبفا استان اصفهان در قالب توزیع بروشور در میادین و اماکن پرتردد شهر و برنامه هایی که در قالب فیلم های مستند، انیمیشن، موشن گرافی، زیر نویس و گزارش ها از مرکز صدا و سیما به سمع و نظر مردم می رسد، توجه کنند.

امینی به انعقاد تفاهم نامه همکاری میان شرکت آبفا استان اصفهان با اداره کل آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: در تفاهم نامه شرکت آبفا استان اصفهان و اداره آموزش و پرورش، مقرر شد این اداره با استفاده از ظرفیت منزل فرهنگ آب، راه های مصرف بهینه آب را به دانش آموزان در مقاطع متفاوت آموزش دهد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با تاکید بر اینکه سازگاری مردم با کم آبی تنها مختص یک دستگاه نیست، گفت: اگر مردم بخواهند با همان شیوه مصرف آب در سنوات گذ

وی راه اندازی شیرهای فشارشکن را در اصفهان یکی از راه های توزیع عادلانه آب برشمرد و خاطرنشان کرد: شرکت آبفا استان به منظور توزیع عادلانه آب در اصفهان اقدام به راه اندازی شیرهای فشار شکن در مناطق متفاوت کرده تا آب شرب با فشار یکسان در میان مشترکین توزیع شود. هم چنین شرکت آبفا استان اصفهان با توجه به اینکه راه اندازی شیرآلات کاهنده می تواند حداقل ۳۰ درصد مصرف آب را کم کردن دهد و در صدد توزیع انبوه شیرآلات کم مصرف میان مردم است.

مدیرعامل شرکت آبفای استان اصفهان اضافه کرد: با توجه به بحران کم آبی که هم اکنون کشور و به خصوص در استان با آن روبرو هست، ضرورت دارد ساختن فرهنگ در خصوص مصرف بهینه آب مدنظر قرار گیرد و در این در این میان می توان از ظرفیت ها و پتانسیل های آموزش و پرورش در خصوص ساختن فرهنگ شیوه مصرف صحیح آب استفاده کرد.

شیوه مصرف عوض کردن نکند، تابستان با کم‌آبی روبرو می‌شویم

وی ادامه داد: زنگ آب نماد پررنگتر شدن تفاهمنامه میان آموزش و پرورش و آبفا است و با مدیریت صحیح می توان از این بحران عبور کرد.

واژه های کلیدی: آموزش | فرهنگ | اصفهان | مدیریت | تابستان | مصرف بهینه | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs